İsmailağa Dergisi Resmî Web Sitesidir
Topbar widget area empty.
Onaltıncı Sayı Başlarken baslarken Full view

Onaltıncı Sayı Başlarken

Sadâkata Çağrı

Aziz Mü’minler!
Bulunduğumuz çağda, yaşanan şu süreçte biz mü’minlerin almış olduğu en büyük yara, samimiyet ve sadâkat testinden geçemeyişimiz de ortaya çıkmaktadır.
Biz Müslümanların en yüce hasleti ve islâm’ın en güzel kelimesi olan “ihlâs” lekelendi. İhlâsın güzelliklerini, insanı saran feyzini, çağın kirlilikleri ve riyakârlıkları örttü. İnanan bütün mü’minler ihlâs yetmezliğine maruz kaldılar. Manevî bir solunum yetmezliğinin girdabında çırpınır hale geldik.

Modernizm, dünyevileşme, mal ve makam çılgınlığı kuşatması, “samimiyet” kaybına ve “sadâkat” yitimine zemin hazırlamaktadır. İslâmî kişiliğimiz tehdit altında can çekişmektedir.
Rasyonel akıl, her şeyi mantıkla çözme fikri, temelinde sünnet-i seniyye olmayan bir ahlâk, ihlâsımızı hedef almıştır. “İhlâs” kavramı, modern bir anlayışın kurbanı olmaktadır.
İtiraf etmek gerekirse “samimiyet ve ihlâs sorunu” yaşıyoruz. Herkes kendince ihlâslı ve samimi ama var olan samimiyete rağmen yol almakta çok zorlanıyoruz. Bu bir tıkanma mıdır, yoksa bir tükenme midir? Bunu acilen çözmek zorundayız.

Selam ve dua ile

HEYET

بسم الله الرحمن الرحيم

Related Articles