İsmailağa Dergisi Resmî Web Sitesidir
Topbar widget area empty.
Misvaklarınızı Çıkartın Sizi İmtihan Edeceğim hatirat-ne-zaman-kabre-girersek-o-zaman-dinlenecegiz Full view

Misvaklarınızı Çıkartın Sizi İmtihan Edeceğim

Sonsuz hamdler kendisini sevebilmenin yolunu habibine ittibaya bağlayan Mevla Tealaya mahsustur. Salat ve Selam ise kendisine itaat edilmenin ancak Mevla Tealaya itaat edilmek olduğu buyrulan Rasulüllah Efendimize, âline, ashabına ve etbaına olsun.

Bizlere sünneti seniyyeyi sevdiren hayatına tatbik ederek bizlere öğreten ve örnek olan Efendi Hazretlerimize’de selam olsun.

Manisalı Mesut hocamız anlatıyor. Rahmetli Hacı Bilal Efendi bir gün kuşluk vaktinde süpürgeyi eline almış camii şerifi temizlemeye başlamıştı. Tam bu sırada Efendi Hazretleri’de camiye girdi. Hacı Bilal Efendiyi karşısında görünce: “Hacı Bilal kuşluk namazını kıldın mı?” diye sordu. Hacı Bilal “Yok Efendi Hazretleri kılmaya niyetlendiğimde dört rekât kılıyorum. Sizde dört rekâtı az bulup sekiz rekât kıl diyorsunuz. Buda bana ağır geliyor kılamıyorum,” dedi. Efendi Hazretleri: “Peki şimdi ne yapıyorsun?” diye sordu. Hacı Bilal: “Efendi Hazretleri boş durmayayım bir işe yarayayım diye aldım elime süpürgeyi camiyi süpürüyorum”dedi. Efendi Hazretleri’de tebessüm ederek:“Bu nefis insana bir sünneti terkettirmek için koskoca camiyi süpürttürür ama dört rekât fazla namaz kıldırmaz,” buyurdular.