İsmailağa Dergisi Resmî Web Sitesidir
Topbar widget area empty.
Bu Aminler Boşa Gitmez hatirat-ne-zaman-kabre-girersek-o-zaman-dinlenecegiz Full view

Bu Aminler Boşa Gitmez

Mevla Teala’ya biz kullarına bahşetmiş olduğu nimetlerden ve bu nimetlerin en büyüklerinden biri olan habibine ümmet olma nimetine mazhar kıldığından dolayı sonsuz hamdederiz.

Hayata gözlerini açtıklarında ve mübarek ruhi şeriflerini teslim ettikleri anda, ilk söyledikleri sözler; ümmetim, ümmetim olan Mevla Teala’nın habibine sayısız salat ve selam ederiz.

Sapancalı ihvanlarımızdan Remzi Yazıcı anlatıyor:

1980 ihtilalinden 15-20 gün önce idi. Bir sabah vaktinde sabah namazı için camiye gitmiştim. Camide daha önce hiç görmediğim, cübbeli, sarıklı 3-5 kişi görmüştüm. Namazdan sonra camii imamına bu kişilerin kimler olduklarını sorduğumda imam efendi bu kişilerin Mahmut Efendi hazretleri ve ihvanları olduklarını söyledi. Bende o zamana kadar Mahmut Efendi hazretlerinin ismini hep duyuyor ama kendisini tanımıyor idim. Namazdan sonra hatmi hâceye oturuldu. Hatmi hâce bittikten sonra Efendi Hazretleri ihvanlarla musafaha ederken yanına yaklaştık. Bizim sakalsız olduğumuzu görünce, ne iş yaptığımızı sordu. Bizde kamu kuruluşunda çalıştığımızı söyleyince, sakal bırakmama engel olacak bir durumumun olup olmadığını sordu. Bende yok deyince, sakal bırak dedi, bende bıraktım dedim. Sonra birden uyandım, meğer gördüklerimin hepsi rüyaymış.