İsmailağa Dergisi Resmî Web Sitesidir
Topbar widget area empty.
Hafız Olur İnşaallah istanbulun-direkleri Full view

Hafız Olur İnşaallah

Mevla Teala’ya hamd eder, biz aciz kullarına yarın huzuru mahşerde merhametiyle muamele etmesini niyaz ederiz. Habibi edibine de salat ve selam eder, şefaati uzmasına nail olabilmeyi temenni ederiz.

Efendi hazretlerimizin avukatlarından Cihat Gökdemir anlatıyor;

Efendi Hazretlerimize intisaplı bir ailede dünyaya gözlerimi açtım. Bu sebeple çocukluk yaşlarımda Efendi Hazretlerimizi tanıma fırsatım oldu.1983 yılı ilkokuldan mezun olduğum günlerden biri idi. Babamla beraber Efendi Hazretlerimizi ziyaret etmek için İsmailağa Camii Şerifine gelmiş idik. Efendi Hazretlerimizi bir yer sofrasında Hacı Bilal Efendi ile oturuyor iken bulduk. Hemen selam verip bizde bir kenara oturduk.

Efendi Hazretlerimizin halini hatırını sorduktan sonra, Efendi hazretlerimiz babama dönerek, bu çocuğu ne yapacaksın diye sordu. Babamda, Efendi Hazretleri hafız edeceğiz inşallah dedi. Efendi Hazretleri, hafız olur inşallah diyerek başımı okşayıp dua buyurdular. Elhamdülillah, bu duanın bereketiyle Yeşil Cami’de okuyup hafız olmak nasip oldu.

Hafızlıktan sonra imam hatip lisesini, daha sonra hukuk fakültesini okuyup avukat olduk. Talebelik yıllarımda, Efendi Hazretlerimizin Nişanca Camiinde daha sonrada Yavuz Sultan Selim Camiinde devam eden sohbetlerine ara vermeden katıldım. Bu vesileyle manevi bağımızı hiç koparmamış olduk.